13 Март 2018 - Без рубрики    Комментарии отключены

Розроблено нову технологію повернення зору сліпим

У Швейцарії розробили досконаліший імплантат для сітківки, що забезпечує значне розширення поля зору і поліпшення його гостроти в порівнянні з раніше застосовувалися технологіями.

У ряді випадків причиною втрати зору є загибель світлочутливих клітин сітківки ока. Найуспішнішим методом лікування такої сліпоти є застосування імплантатів сітківки. Вчені з Швейцарської технічної вищої школи Лозанни розробили новітній тип імплантатів-нейропротез, який дозволяє досягти набагато більших успіхів у відновленні зору – повідомляє преса.

Новітній імплантат, на відміну від звичайних, не має проводів. Він виготовлений з високоеластичного матеріалу з фотоелектричними пікселями. Цей пристрій дозволяє користувачеві повернути поле зору до 46 градусів – більше, ніж вже застосовуються імплантати. Фотоелектричні пікселі працюють від сонячної енергії і самі генерують електричний струм. Імплантати мають велику площу в порівнянні зі звичайними і стимулюють більше клітин сітківки, завдяки чому вдається домогтися більшого поля і кращої гостроти зору у пацієнтів. Еластичний матеріал дозволяє робити імплантат більшого розміру. Детальніше про розробку повідомляє журнал Nature Communications.

Комментарии закрыты.