Зі своїм тілом ми починаємо знайомитись з раннього дитинства. Вже починаючи с перших років ми ставановимось більш допитливими, намагаємося робити початкові кроки, стрибки.

І кожен із нас падав, через те були зчесани коліна, лікті або інші частини тіла. З цих місць починала текти кров, нам було боляче, ми плакали, а мама відразу бігла до нас і намагалась заспокоїти. Так напевно було перше знайомство з кров’ю у більшості із нас. І якщо у вас було гарне згортання крові, то з рани припинялася текти кров досить швидко, а на її місці утворювалася «скоринка», яка виконувала захисну функцію від проникнення інфекцій.

Деякі з вас згадають перші уколи, перші проколювання безіменного пальця для аналізу крові. Сьогодні завдяки загальному аналізу крові можна дізнатись до найдрібніших подробиць функціювання вашого організму. Завдяки сучасному обладнанню і професійним лікарям, поставити діагноз і виявити хворобу з великим відсотком ймовірності практично не складає труднощів.

Трохи відомостей про кров

В нашій крові міститься дуже багато елементів, які живлять клітини всього організму, але, незважаючи на це, кров на 90% складається з води. При лабораторному дослідженні, загальний аналіз може показати рівень:

 • Еритроцитів;
 • Гемоглобіну;
 • Кольоровості;
 • Тромбоцитів;
 • ШОЄ;
 • Лейкоцитів;
 • Паличкоядерних нейтрофілів;
 • Еозинофілів;
 • Базофілів;
 • Лімфоцитів;
 • Моноцитів;
 • Рекулоцітов;

І кожен цей з 12-ти елементів виконує свою роль у підтримці здоров’я тіла. Наприклад, рівень гемоглобіну дає зрозуміти, як переноситиметься кисень від легень до усіх тканин. Низькі показники гемоглобіну викликають анемію. Підтримкою гемоглобіну служать еритроцити – кров’яні стражі тіла. Білими кров’яними тільцями називають лейкоцити, які виникають у червоному мозку людини. Вони є стражами організму від ураження різними інфекціями, чужорідних білків та тіл, здатних завдати шкоди здоров’ю. Лейкоцитів міститься в 1000 разів менше, ніж еритроцитів, а їх норма становить від 4 до 9*109. Швидкість осідання еритроцитів (ШОЄ) дає лікареві судити про зміну властивостей крові, якщо є запалення, токсикоз, зневоднення або інших процесів.

Основні функції крові

Кров виконує транспортні, захисні та регуляторні функції. Транспортна функція крові, полягає перенесенню життєво важливих елементів для тіла у вигляді газів та продукту обміну. Транспортування здійснюється за допомогою плазми та форменних елементів. В наслідок транспортування відбувається перенесення гормонів, продуктів обміну, різноманітних біологічних речовин, солей та кислот. Захисна роль «червоної рідини» надзвичайно різноманітна та допомагає зупинити кровотечу у разі ламкості судин або зберігає циркуляцію крові в рідкому стані. Гумональная регуляція насамперед пов’язана з надходженням гормонів та біологічно активних речовин, а також продуктів обміну. Завдяки їй зберігається постійність середовища, процесів та інакших фізіологічних призначень.

Як проводиться забір в крові для дослідження

У сучасному світі, безумовно, людині простіше жити, стежити за своїм здоров’ям. Будь-який збій в організму покаже аналіз. Це стосується і аналізу крові. Але для того щоб результати були найбільш точними, слід належним чином підготуватися. Повірте, це не так складно як може здатися на перший погляд. Здачу крові можна проводити двома способами: ручним і лабораторним. Ручний метод забору крові здійснюється за допомогою лаборанта. Перед забором проводиться знезараження проколюючої поверхні. Після обробки вона проколює подушечку безіменного пальця та ​​поступово видавлює кров у пробірку. Після того як пробірка буде наповнена (потрібно взяти приблизно 4-5 мл крові), на проколюємо місто прикладається шматочок вати. Результати при цій методиці можуть бути трохи зміненими, так як на кров впливають два зовнішніх фактора, це:

Взаємодія біоматеріала з повітрям;

Попадання в пробірку міжтканинної рідини.

Зараз найбільш популярним методом є здача загального аналізу крові в сучасних лабораторіях. Лаборант проколює вену та набирає кров в вакуумний контейнер. Результати аналізів в такому разі будуть більш точними, а якщо пацієнту потрібно здати ще інші аналізи, то додаткове проколювання не потрібно, що виключить незручності.