Чимало спортсменів відчувають неприємне і важке почуття, коли тимчасово пропадає бажання продовжувати займатися улюбленим спортом (в статті акцент буде саме на тренуваннях з залізом). Причин для цього може бути багато: період «плато», відсутність прогресу, «просто набридло», постійна втома між тренуваннями і багато іншого. Найчастіше – це швидкоплинні або не дуже тривалі періоди часу, але в цей період людина може зопалу взяти і закинути те, що напрацьовувала роками. Щоб цього не сталося, читайте нижченаведені поради.

1. Якщо у вас почалася хронічна втома, млявість, як би «туманний» стан, 95%, що це від неправильного харчування. Навіть якщо ви їсте відраховані по грамах білки і вуглеводи, організм може відчувати нестачу вітамінів і мінералів. А брак цей можна (і потрібно) заповнювати зі свіжих (!) овочів і фруктів. Про це, на жаль, часто забувають, але ж свіжі рослинні продукти – невичерпне джерело збалансованих і необхідних мікро- і макроелементів, вітамінів та інших органічних сполук. Намагайтеся, щоб у раціоні було хоча б 40% фруктів і овочів. Якщо питання: «Що їсти взимку?», відповідь – апельсини, мандарини, грейпфрути, всі інші цитрусові, яблука, хурма, гранати, морква, капуста – і багато іншого, досить тільки задуматися про це.

А якщо ви відчуваєте, що м’язи не відновлюються належним чином за короткий період, тоді, можливо, буде до речі купити протеїн.

2. Якщо вам «просто набридло» займатися, спробуйте урізноманітнити тренування. Це можуть бути незвичайні допоміжні вправи, різні варіанти виконання бази. Також можна поекспериментувати (тільки обережно) з поєднанням і кількістю різних вправ, наприклад, суперсети або дроп-сети. Нові відчуття в м’язах повернуть інтерес до тренувань. Також можна змістити акцент на інший тип тренувань, наприклад, приділити увагу кардіовправам або зайнятися «прокачкою» певного м’яза.

3. Найпопулярніша причини апатії і небажання тренуватися – застійні явища – коли не росте ні вага, ні кількість підходів або повторень. У цьому випадку буде дуже доречним купити креатин, який збільшує м’язову витривалість. Тобто за один підхід вийде зробити на 3-7 повторень більше. В результаті це призведе до збільшення силових показників (1 МП), що не «зникнуть» після закінчення прийому.

Головне – не піддаватися скороминущої апатії і не кидати свою мету і спосіб життя через тимчасові неполадки.

Джерело: новости.юа