Сучасні технології виготовлення замінників інколи вражають: вироби з них майже не відрізнити від натуральних аналогів. Та зробити це перед покупкою все-таки можливо, і ми охоче розповімо, як!

Натуральна vs Штучна шкіра

Реакція на тепло

Справжня шкіра має виразні теплопровідні властивості. Нагрійте її в долонях, і вона збереже тепло рук на деякий час. Шкірзам залишиться холодним.

Зразок

Деякі виробники шкіргалантереї, аби довести натуральність своїх виробів, прикріплюють невеличкий зразок шкіри (це не обов’язкова умова). Та деякі недобросовісні продавці, особливо на ринках, навчилися чіпляти їх до підробок. Будьте уважні: перевіряйте на око, наскільки фактура матеріалів на шматочку і на самому виробі співпадають.

Краї, зрізи

Спробуйте знайти необроблений зріз, і якщо Вам пощастить це зробити, уважно до нього придивіться. Ви повинні побачити єдиний, щільний, однорідний матеріал, з іншої сторони якого – замша. Якщо бачите тканину і різнорідні шари – перед Вами замінник.

Уважно читайте етикетку

Порядні продавці не псують собі репутацію і подають правдиву інформацію про товар. І всі перевірки можуть обмежитись лише прочитанням етикетки. Якщо складу не написано, зверніть увагу на значок, що зовні нагадує розтягнуту шкірку тварини. Він свідчить про натуральність. Бачите ромбик – це пряма вказівка на штучність.

Пори

Вдивіться уважно у поверхню. Будь-яка шкіра має пори. Вони розташовані нерівномірно, можуть відрізнятися за розміром. Тому якщо вони «шаблонні», можете відкладати цей товар убік.

сравнение натуральной и искусственной кожи Автор: mschistota.ru

Екошкіра?

Це слово багатьох вводить в оману і викликає якусь підсвідому довіру. Та насправді це певний тип шкірзаму. Він доволі міцний і витривалий, і серед інших синтетичних замінників є найбільш надійним на сьогодні. Але це не шкіра.

Пресшкіра?

Іще одне оманливе слово, що змушує нас подумати про справжність матеріалу. Але це продукт переробки шкіри: її мілкі обрізки та залишки подрібнюються і ретельно склеюються поліуретаном, поліефіром, поліамідом чи синтетичними смолами. Врешті отримуємо крихку матерію із низькими експлуатаційними якостями.

Заломи

На справжній шкірі ніколи не виникне заломів. Спробуйте зім’яти виріб і подивіться на реакцію матеріалу (або продавця). Шкіра мусить вирівнятися за 20-30 секунд.

Вода

Крапніть декілька крапель води на матеріал. Якщо це «натурпродукт», то вона вбереться і на деякий час залишить по собі мокру пляму.

Вогонь

Нині це не найнадійніший метод перевірки, але ним теж можна скористатись. Шкіра майже не реагує на вогонь, лише повільно тліє.

Джерело: http://issahara.net/kak-otlichit-naturalnuyu-kozhu-ot-iskusstvennoj/