17 Декабрь 2014 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Банан: калорійність та його користь

Банан почали культивувати дуже давно. Сьогодні він займає 1 місце в світі за споживанням серед фруктів. У багатьох країнах він є основним джерелом харчування. У нас банани не вирощують, але вони вже давно перестали бути екзотикою і доступні і звичні нам також, як яблука. Банан зайняв міцні позиції в багатьох дієтах, але не варто забувати про те, що він є справжнім рекордсменом серед фруктів по калорійності.

Скільки калорій в одному банані? Яка калорійність банану?

Банан – дуже смачний і корисний фрукт. У деяких країнах вважається, що саме бананом Єва спокусила Адама. У його м’якоті міститься цінна клітковина, пектин, ферменти, дубильні речовини, вітаміни і мікроелементи. Особливо багато в ньому калію. Але при всіх наявних перевагах, його важко назвати дієтичним продуктом. Справа в тому, що банан містить велику кількість вуглеводів, більше 22%. Вони дійсно забезпечують організм енергією, але за 1-2 години роботи ця енергія витрачається і швидко виникає почуття втоми і голоду. Багато здивуються, дізнавшись, що недостиглі зелені банани ще калорийніше, ніж стиглі. А вся справа в тому, що в зелених фруктах містяться короткі жирні кислоти, які легко проникають з кишечника через мембрани клітин у кров і відкладаються у вигляді накопичень в клітинах жирової тканини. Таким чином, і зелені, і стиглі банани можна вважати джерелом резервної енергії, але вони не відповідають багатьом дієтичним вимогам.

У 100 грамах стиглого банана міститься 80-90 кілокалорій. В одному стиглому фрукті вагою в 80 гр – 70 ккал, в 120 гр – 110 ккал. Якщо порівняти зелені і стиглі банани, то ми побачимо, що недостиглі плоди є більш калорійними. В одному зеленому фрукті вагою в 120 грам міститься 145 кілокалорій. А в 100 грамах таких ласощів, як сушені банани калорійність перевищує 300 ккал. Для тих, хто бажає скинути зайві кілограми, існують спеціальні бананові дієти: семиденні, двотижневі, бананово-молочні, яблучно-бананове. Якщо ви любите банани, то можете випробувати на собі будь-яку з них, або влаштувати бананово-розвантажувальний день. Але важливо пам’ятати, що банани сприяють підвищенню апетиту, до того ж, вони дуже калорійні, тому не слід збільшувати в раціоні їх рекомендовану кількість.

Комментарии закрыты.