20 Декабрь 2016 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Диня: калорійність, харчова цінність

Який плід нарівні з кавуном любимо ми купувати в кінці літа, на початку осені? Правильно, це улюблена нами диня. Ті, хто любить насолоджуватися ароматною м’якоттю цього плоду, нерідко задаються питанням: а яка ж калорійність дині? Перш, ніж відповісти на нього, давайте спершу уточнимо, що ж це за рослина – диня?

Диня, ця рослина, що належить до сімейства гарбузових, баштанних культур. Плід її, який ми вживаємо в їжу, вчені називають помилковою ягодою.

Прабатьківщиною цієї культури називають Африканський континент, Ост-Індію, Середню і Малу Азію. Фактом є те, що диню культивували ще в Стародавньому Єгипті. Жителі Старого світу з нею познайомилися в античну епоху, а в Росії вона прийшла в XVII столітті, з теплиць Британії.

Дикорослу диню дуже важко буде зустріти в наші дні. А окультурена, самих різних сортів, зустрічається в багатьох куточків світу.

Ну а яку ж має диня калорійність?

А калорійність дині безпосередньо визначається її сортом:

В середньому вона становить 30-38 ккал на 100 грам продукту

Головним чином, диню в якості харчового продукту, вживають в сирому вигляді, нарізаною скибочками і очищеної від щільної шкірки. Сира диня з іншими харчовими продуктами не поєднується! Інакше Ви можете нашкодити своєму травленню.

Дієтичні властивості дині:

Користь дині обумовлена ​​змістом в ній вітамінів В1, В2, РР, А, С. Плоди цієї рослини вміщують дуже багато заліза: його масова частка в ній в 17 разів перевищує таку в молоці. Крім заліза в дині є також калій, кальцій, натрій, хлор. Завдяки цьому диня корисна при виснаженні та анемії, при атеросклерозі і ряді інших серцево-судинних недуг. Диня збільшує ефект від антибіотиків, зменшуючи їх токсичність.

Помічено і благотворний вплив дині на волосся, шкіру нігті, що важливо для жінок. А ще ця ягода може підвищить імунітет, гемоглобін. До речі, при вживанні дині підвищується настрій. Це пов’язано з тим, що ця ягода має в своєму складі речовини, які допомагають організму виробляти серотонін, так званий «гормон щастя»

Має диня і непогані сечогінні властивості. Вона може допомогти зняти набряки, поліпшити колір обличчя, відзначається її благотворний вплив на нирки, печінку і яскраво виражена корисність дині при сечокам’яній хворобі жовчного міхура і тих же нирок. Крім того, вона добре очищає кишечник і зміцнює серцево-судинну систему.

Комментарии закрыты.