19 Декабрь 2014 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Фініки: калорійність фініків та їх користь

Всім відомо, що від солодкого поправляються, але не у випадку з фініками. Якщо ви не уявляєте своє життя без солодкого, але при цьому бажаєте схуднути, то помірна кількість калорій в фініках буде для вас порятунком.
Фенікс, фінікова пальма або попросту фінік є рослиною сімейства Пальмові, яке має середні за розміром плоди з кісточкою всередині. Фініки досить поширені в Росії, але найчастіше їх можна зустріти у вигляді сушених плодів – сухофруктів.

Плоди фініків є корисними і солодкими сухофруктами, якими можна помітити калорійні торти, цукерки або борошняні продукти. Сушені плоди здатні довго зберігатися і зберігати свої корисні смакові властивості. Їх вживають і в свіжому вигляді, і використовують для десертів, фруктових салатів, кондитерських виробів, додають в напої і мюслі.

Фініки є чудовою альтернативою солодкого для тих, хто сидить на дієті і хоче схуднути, адже при цьому завжди хочеться чогось смачного. Завдяки вітамінному складу, змісту багатьох корисних мікроелементів і невисокій калорійності фініків можна не тільки поліпшити стан свого здоров’я, а й зовнішній вигляд, скинувши зайві кілограми. Не дивно, що існують навіть спеціальні дієти для схуднення на основі фініків. Але скільки калорій в фініках, адже вони є одним з найбільш солодких фруктів? У цій статті ми розглянемо калорійність фініків, їх склад і корисні властивості, а також фінікову дієту для схуднення.

Скільки калорій в фініках?

Фініки займають перше місце по калорійності серед інших ягід і фруктів. Але цей показник залежить від того, свіжі це фрукти або сушені. Калорійність фініків сушених буде трохи більше калорійності свіжих фініків, проте в свіжому вигляді зустріти їх у нас практично неможливо, так як фініки легше транспортувати саме у вигляді сухофруктів. Калорійність сушених фініків становить близько 274 ккал на 100 грам.

Як ми з’ясували, калорійність фініків середня, тому їх рекомендують для солодких перекусів при дотриманні дієт для схуднення. Це пояснюється тим, що вони відмінно справляються зі «спрагою солодкого» худнучих людей і швидко вгамовують відчуття голоду, тому їх можна вживати в помірних кількостях, не переживаючи зіпсувати фігуру, адже зайвих калорій в фініках немає. Їх солодкість забезпечується наявністю великої кількості глюкози і фруктози, які швидко засвоюються організмом і не відкладаються у вигляді жирових відкладень.

Енергетична та поживна цінність фініків велика і пояснюється наявністю в них великої кількості вуглеводів (з них всі 69,2 грама представлені моно- і дисахаридами), білків (2,5 грам) і жирів (0,2 грама). Також в них містяться насичені і ненасичені жирні кислоти, харчові волокна і органічні кислоти. У фініках багато вітамінів РР, Е, В1, В2, В5, В6, а також заліза і таких мікроелементів, як калій, магній, кальцій, фосфор і натрій.

Оскільки фініки – це багата вуглеводами їжа, яка здатна зміцнювати і відновлювати імунітет, вони допомагають забезпечувати життєдіяльність організму. Тому їх можна сміливо включати в раціон харчування кожного, не замислюючись про калорійність фініків, особливо якщо у вас немає ніяких протипоказань.

Калорійність фініків і дієти

Незважаючи на досить високий для дієтичних продуктів показник калорійності фініків, завдяки здатності швидко і надовго втамовувати почуття голоду їх часто використовують при різних дієтах для схуднення. Вона вважається досить ефективною, так як з’їсти занадто багато фініків неможливо.

Найбільш популярною є 10-денна фінікова дієта, при дотриманні якої можна схуднути на цілих 6-8 кілограмів завдяки порівняно помірної калорійності фініків.

Дана дієта полягає в тому, щоб протягом перших чотирьох днів їсти одні тільки фініки, пити очищену воду без газу або зелений чай без цукру. А ось з п’ятого дня свій раціон рекомендується урізноманітнити свіжими фруктами: зеленими яблуками, апельсинами або іншими низькокалорійними фруктами. Після закінчення десятого дня дієти необхідно плавно перейти на звичайний режим харчування, однак при цьому доведеться як і раніше стежити за калорійністю продуктів, які ви споживаєте, і не переїдати. Через тиждень фінікову дієту можна повторити, щоб закріпити результат.

Комментарии закрыты.