6 Декабрь 2015 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Калорійність каш та їх користь

Багато хто вважає, що від каш повніють, саме через це багато людей повністю виключають їх з раціону харчування. Насправді, це одна з найбільш поширених помилок. Калорійність каш не така вже й висока, а от користь від них вельми велика.
Перш ніж говорити про користь, я вирішив розписати калорійність каш в стовпчик, щоб вам було легше орієнтуватися потім, складаючи своє меню. Калорійність каш представлена ​​з розрахунком на 100 грам готового продукту середньої консистенції і без урахування масла. Тобто мова йде тільки про кашу, приготовлену на воді.

Каша рисова – 130 ккал,
Каша гречана – 150 ккал,
Каша пшоняна – 130 ккал,
Каша пшенична -170 ккал,
Каша вівсяна-160 ккал,
Кашаячна -130 ккал,
Каша горохова -180 ккал,
Каша манна – на молоці – 120 і на воді – 100 ккал.

Для порівняння, одне середнє куряче яйце містить близько 66-70 ккал, а 100 грам винограду, приблизно 70 ккал. Таким чином видно, що калорійність каш в чистому вигляді зовсім невисока, головне не додавати великої кількості масла. Кашу маслом звичайно не зіпсувати, але фігура постраждає. Але, не в якому разі, не варто повністю відмовлятися від масла. Жири є своєрідним провідником вітамінів в клітини. Без жирів наш організм просто не засвоює вітаміни.

Користь і шкода каш

Невисока калорійність каш – це не єдина їх перевага. У будь-якій каші міститься два види клітковини: нерозчинна і бета-глюкан. Перший вид клітковини здійснює механічну очистку кишечника, видаляючи скупчилені в ШКТ шлаки. А бета-глюкан, проникаючи в кровоносні судини, зв’язується з холестерином і виводить його з організму.
Крім того, каші мають багатий мінеральний склад. Так наприклад, гречана каша багата кальцієм, залізом і вітамінами групи В. Кукурудзяна каша багата кремнієм. Вівсяна каша має обволікаючим ефектом і корисна для людей страждають на гастрит або виразку шлунка. Пшоняна каша багата солями магнію і кальцію, а також містить велику кількість вітаміну А.
Cамая некорисна каша – манна. Вона «вимиває» з організму кальцій і містить глютен – вельми алергенний білок.
Для тих, хто хоче схуднути, каші найкорисніший і відповідний продукт. За крім того, що калорійність каш невисока, всі вони є так званими «повільними» (складними) вуглеводами. Простіше кажучи, мають властивість дуже повільно засвоюватися, тобто підтримувати тривалий час почуття ситості. А вітамін Е, який також присутній у всіх крупах, володіє потужним протистресовою властивістю. Так що, їжте на здоров’я каші, тільки не перестарайтеся. Пам’ятайте, що захід – вона потрібна у всьому!

Комментарии закрыты.