3 Декабрь 2014 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Калорійність рису білого, вареного

Різноманітність сортів рису супроводжується його численними варіаціями форми і кольору. Але найбільшою популярністю користується саме крупа білого кольору.
Білизну і гладкість вона набуває в результаті обробки та шліфування. За формою ці білі (майже прозорі) зерна поділяються на такі групи:

Довгозернисті – для них характерно довге (6-8 мм) і тонке зерно. Вони поглинають рідину в помірних кількостях, що дозволяє їм швидко готуватися і не злипатися. Мають досить жорстку консистенцію і більше підходять для закусок, супів, салатів, десертів.
Середньозернисті – вони мають більш широку, округлу і коротку (5-6 мм) форму. Вони поглинають велику кількість рідини, що призводить до високого ступеня м’якості і злипання. Їх рекомендується дещо не доварювати. Підходять для приготування страв змішаного типу: паелья, різотто.
Круглозернисті – вони мають круглу і коротку (4-5 мм) форму. У процесі приготування стають клейкими, надзвичайно м’якими і кремоподібними. Чудово підійдуть для молочної каші, пудингу, запіканки і т.п.

Тому готуючи страва з рису, слід враховувати вищеописані характеристики і підбирати відповідний вид крупи.

Крім цього, при варінні рису слід дотримуватися наступних правил:

крупу попередньо промийте;
використовуйте товстостінний посуд (допускається і тонкий посуд, але він вимагає постійного помішування);
ідеальне співвідношення рідини і крупи два до одного (тобто на 200 грам води потрібно 100 грам крупи);
ні в якому разі не вмикайте вогонь на повну потужність (крупа повинна закипіти на середньому вогні, а варитися на мінімальному);
середня тривалість варіння білого рису становить 15-20 хвилин;
готовність рису слід перевіряти на смак (готову крупу легко розкушувати, але в ній ще присутня деяка твердість);

Варений білий рис дуже корисний для здоров’я, тому слід включити його в меню, але в помірних кількостях (1-2 рази на тиждень). Так він містить значну кількість складних вуглеводів (насичують енергією м’язові тканини).

Його склад включає такі вітаміни як Е, D, В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В3 (ніацин), В6, які сприяють зміцненню нервової та імунної систем і перетворять в енергію поживні речовини. Присутні в ньому і амінокислоти (всього їх 8), що сприяють створенню нових клітин.

При цьому в продукті мало солі, що дозволяє вживати його людям із зайвою вагою. Його також рекомендується вживати при захворюванні печінки, нирок, серця, судин.

Ця крупа наділена великою кількістю калію, фосфору і в меншому обсязі кальцієм, цинком, йодом, залізом, а також природного клітковиною і крохмалем. Ці складові обволікають слизову шлунка і запобігають негативний вплив кислот при виразковій хворобі, гастриті.

Але ці корисні властивості супроводжуються деякими негативними, що робить його забороненим продуктом при цукровому діабеті і запорі. Яка калорійність рису вареного? Наразі дізнаємось.

Харчова цінність та калорійність рису вареного білого

Калорії, ккал: 116
Білки, г: 2.2
Жири, г: 0.5
Вуглеводи, г: 24.9

Комментарии закрыты.