8 Декабрь 2014 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Калорійність яблук та їх користь

Яблука, як більшість фруктів, практично не містять жиру, оскільки на 87% складаються з води, в них мало калорій, так що якщо замінити яблуком жирний, солодкий і калорійний десерт, цілком можна схуднути. У яблуках (особливо, в недавно зірваних) досить багато вітамінів (А, С, В). кількість вітаміну С залежить від сорту яблук, від терміну зберігання та інших факторів. У деяких сортах до 300% більше вітаміну С, ніж в інших. У сезон яблука містять більше вітаміну С, ніж після довгого зберігання.

Наявність пектину в яблуках робить їх продуктом з низьким глікемічним індексом. Індекс оцінює продукти відповідно до їх впливом на рівень цукру в крові. Якщо продукту дається низький глікемічний індекс, це означає, що при його вживанні рівень цукру в крові піднімається повільно.

Яблуко перешкоджає утворенню сечової кислоти і підсилює розпад мурашиної. Тому вона застосовується страждаючими ревматизмом, подагрою, атеросклерозом, хронічними екземами та іншими захворюваннями шкіри. Яблуко корисно для зміцнення зору, шкіри, волосся і нігтів, а також для усунення захворювань нервового характеру.

Яблука благотворно діють при низькому кров’яному тиску і твердінні судин, тому що вони – потужний очищувач крові. Вони також корисні для лімфатичної системи. У яблуках є речовини, завдяки яким організм краще засвоює залізо з інших продуктів, наприклад, з яєць або печінки.

Щоб зберегти якомога більше поживних речовин, яблука потрібно їсти сирими, разом з шкіркою, тому що шкірка і м’якоть прямо під шкіркою містить більше флавонойдів, вітаміну С і пектину. Нарізування фруктів знижує кількість вітаміну С – поверхня яблука стає коричневою. Це ознака окислення, через яке втрачається корисний вітамін. Яблуком рекомендується завершувати будь-який прийом їжі – це вважається корисно не тільки для фігури, але і для зубів.

Вчені вважають, що в яблучних кісточках містяться біологічно активні речовини, вітаміни і ферменти, які запобігають виникненню раку. Але, кісточки містять синильну кислоту (отрута). Якщо ви з’їдаєте в день 3-4 яблучних кісточки, то її концентрація в організмі є безпечною, але перевищувати цю норму не варто. А тепер докладніше про калорійність яблук.

Харчова цінність та калорійність яблук

Калорії, ккал: 47
Білки, г: 0.4
Жири, г: 0.4
Вуглеводи, г: 9.8

47
Белки, г:

0.4

Жиры, г:

0.4

Углеводы, г:

9.8

Комментарии закрыты.