22 Декабрь 2016 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Курага: калорійність, дієтичні властивості

Ви любите курагу? А чи знаєте Ви, скільки калорій в цій солодкій ласощах? Курага, калорійність якої буде темою нашої сьогоднішньої статті – це один з численних видів сухофруктів. Власне кажучи, курага – це сушені абрикоси, з яких видалили кісточки.

Більшість з нас упевнено, що все солодке – калорійно. Але чи так це? Чи варто тим з нас, хто дотримується дієти або просто стежить за поживною цінністю їжі, абсолютно відмовлятися від своєї улюбленої солодощі? Ну, так давайте і розберемося: яку має курага калорійність, яка користь кураги і які є у неї дієтичні властивості.

Дієтичні властивості кураги:

Головна цінність кураги для людського організму полягає в тому, що в процесі висушуванні зберігається велика частина її мінеральних компонентів. Курага не відрізняється великим вмістом вітамінів, але зате її мінеральний склад, в який, крім усього іншого входять калій, магній, кальцій, залізо і фосфор, перевищує такий в свіжих абрикосах.

Курага є хорошим джерелом вітаміну В5, органічних кислот і пектинів, які допомагають очистити організм людини від важких металів і радіонуклідів. Солодкий смак кураги обумовлений рясним вмістом глюкози, сахарози і фруктози. Їх сумарна частка може навіть перевищувати 80 відсотків.

Курагу рекомендують включати в раціон людям, страждаючим анемією, при ослабленому зорі, при захворюваннях серця і з метою загального зміцнення здоров’я. Цей сухофрукт буде корисний при закупорці судин і для пом’якшення твердих пухлин. Курага надає омолоджуючу дію на шкіру і оздоровлює волосся. Рослинні волокна зі складу солодких ласощів сприяють очищенню кишечника. Ще одна важлива роль, яку може виконувати курага – засіб для зміцнення серця, для підвищення гемоглобіну. Це не кажучи вже про те, що курага знайшла широке застосування в кулінарії, її включають в різні страви, часто, в десерти.

Дієтичні властивості даного сухофрукту роблять його відмінним продуктом для дієтичного харчування при ожирінні. Дієтологи радять часом влаштовувати розвантажувальні дні на куразі.

Калорійність кураги

Тепер – про те, яку ж енергетичну цінність має таке солодкі ласощі, як курага.

Калорійність кураги становить 215 ккал на 100 грам продукту

Багато це чи мало? Чи не занадто мало, але і не багато. Таким чином, якщо Ви звикли до того, що на вашому столі часто буває курага, така калорійність цього сухофрукту – не причина зовсім відмовлятися від нього, навіть якщо Ви дотримуєтеся дієти. Головне – дотримуватися розумної міри.

Харчова цінність кураги на 100 гр:
білків – 5 гр
жирів – 0.5 гр
вуглеводів – більше 50 гр
кальцій – близько 160 мг
фосфор – більше 140 мг

Комментарии закрыты.