24 Декабрь 2016 - Калорійність продуктів    Комментарии отключены

Куряче філе: калорійність, шкода та енергетична цінність

М’ясо - один з найголовніших харчових продуктів для людини. Воно з успіхом відновлює тканини м’язів, надає нам сил. Але ніяк не можна обійти стороною той факт, що м’ясо – жирний і калорійний продукт. Найоптимальнішим рішенням такого питання буде включення в свій раціон такого сорту м’яса, як філе куряче. Калорійність його порівняно невелика. Взагалі, куряче філе – саме дієтичне м’ясо, але разом з тим – дуже поживне. У ньому міститься трохи жиру, зате багато білка.

Куряче філе, користь:

Куряче філе або куряча грудка – це, напевно, найцінніша частина курки. За кількістю вміщеного в ній повноцінного білка жодний інший сорт м’яса не може скласти їй конкуренцію. Справа в тому, що білок курячого філе на 92% складають амінокислоти, без яких не може обійтися організм людини.

Це м’ясо містить багато білка, фосфору (цього елемента більше тільки в морепродуктах) та інші корисні речовини: вітаміни групи В, РР, Н, магній, сірку, цинк, хром, кобальт (100 гр. філе вміщає 120% добової кількості кобальту) .

Бульйони, що готуються з грудки курки і овочів не тільки смачні, але також дуже корисні. Добре буде таке блюдо для страждаючих шлунково-кишковими захворюваннями, для хворих на ГРВІ та грип. Курятина містить магній, що допомагає боротися з втомою, зміцнює пам’ять і впливає на загальний стан організму.

Вітаміни групи В, якими так багате куряче філе, оздоровлюють шкіру, позитивно відображаються на обмінних процесах, на роботі нервової системи. Але слід пам’ятати, що всі ці корисні якості несе в собі варене або тушковане м’ясо. Смажена курятина, як правило, приносить мало користі. Особливо це стосується тих, хто бажає скинути зайві кілограми – їм слід відмовитися від смаженого м’яса, так як воно не піде на користь здоров’ю.

Багато користі принесе куряча грудка при виразковій хворобі, гастриті. Воно допомагає зменшити кислотність, яка дратівливо діє на слизову внутрішніх органів.

А ще:

  • куряче м’ясо містить велику кількість глютаміна і білка, що особливо цінно для роботи нервової системи людини;
  • м’ясо курей має загальнозміцнювальну дію на весь організм;
  • велика кількість вітаміну B6, що міститься в курці, благотворно впливає на роботу серця.

Максимальна кількість курячого м’яса для їжі становить 200 м на добу.

Шкода курятини

Куряче м’ясо містить гістаміни, які в деяких випадках можуть викликати алергію. Тому людям, що страждають цим захворюванням, необхідно з обережністю ставитися до вживання курки в їжу.

Говорячи про користь чи шкоду курячого м’яса, необхідно враховувати той факт, що курка курці різниця. На жаль, сьогодні прилавки магазинів завалені величезними бройлерів, м’ясо яких найчастіше має яскраво виражений хімічний смак і корисним вже точно бути не може!

Якщо курочка була вирощена в нормальних природних умовах, їла звичайний корм без всяких хімічних добавок, щипала травичку, то і м’ясо її буде набагато смачніше і корисніше.

А бройлер, який за своє коротке життя жодного разу не бачив сонця, проводить його в дуже обмеженому просторі і в умовах постійного стресу. А крім того, його з раннього дитинства буквально нашпиговують антибіотиками і гормонами для того, щоб отримати максимальну масу тіла. Саме таких «курячих качків» і доводиться нам купувати… Цілком природно, що такі кури нічого, крім шкоди, нашому здоров’ю не дадуть!

Цей сумний момент в повній мірі стосується і інших представників «бройлерної армії» – качок, гусей та індиків.

Ну а яку ж, конкретно, має калорійність куряче філе? А ось таку:

Калорійність курячого філе становить 110 ккал на сто грамів продукту

Що дорівнює в середньому 3 – 6% від добової кількості калорій. Дана калорійність зумовлена ​​такими компонентами: 94.4 ккал (84%) – білками; 17.1 ккал (15%) – жирами; 1.6 ккал (15%) – вуглеводами.

А яка калорійність курячого філе, приготованого різними способами? А ось така:

Таблиця калорійності курячого філе, на 100 грам продукту:

Продукт: Калорії, в кКал

  • калорійність курячого філе вареного – 153,0
  • калорійність курячого філе на пару – 113,0
  • калорійність курячого філе запеченого – 114,0
  • калорійність курячого філе тушкованого – 61,6
  • калорійність курячого філе на грилі – 114,0
  • калорійність курячого філе смаженого – 182,0

Комментарии закрыты.