11 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Переїдання – це проблема мозку, і її можна виправити таблетками, кажуть вчені

Так вважає професор Суні Колівад з Університету Каліфорнії. Як зазначає The Daily Mail, були виявлені імунні клітини (мікроглії), що змушують людей зловживати жирними продуктами. Але одночасно було протестовано на мишах експериментальний засіб, який атакує ці клітини. В результаті миші з’їдали менше і набирали менше, ніж контрольна група гризунів.

На клітини мікроглії доводиться 10-15% клітин мозку. Варто сказати, що раніше нейрони гіпоталамуса вже ставали мішенню ліків проти ожиріння. Ці нейрони відіграють ключову роль в харчовій поведінці. Але тепер вчені вважають, що мікроглія – ​​більш перспективна мішень. Колівад і колеги посадили мишей на жирну дієту терміном на 4 тижні. За цей час жирові клітини встигали збільшитися в кількості. Також було спровоковано запалення в гіпоталамусі, що містить нейрони-регулятори споживання їжі і витрачання енергії. Деяким мишам при цьому давали експериментальне засіб PLX5622. Воно зменшило споживання їжі і вагу на 20%.

А інша група експертів – з Університету Вашингтона – генетично вивела мишей, у яких клітини мікроглії не могли ініціювати запальну відповідь. Це дозволяло скоротити споживання їжі на 15% і набрати на 40% менше ваги, незважаючи на жирну їжу. До речі, у тварин, що харчувалися правильно, при наявності запалення, ініційованого мікроглією, споживання їжі зростала на 33%, а витрата енергії падав на 12%. В результаті ці миші набирали в 4 рази більше ваги, ніж контрольна група.

Комментарии закрыты.