11 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Акули приховують ключ до довголіття, переконані дослідники

Гренландські акули здатні дожити до 392 років. За словами вчених, на даний момент це максимальна тривалість життя серед всіх хребетних тварин на планеті. Судячи з усього, секрет в унікальних генах акул. Зараз вчені з Норвегії, Данії, Гренландії, США і Китаю проводять секвенування ядерного генома гренландських акул, передає Science World Report.

Фахівці зібрали зразки плавників майже 100 гренландських акул. Деякі з цих риб народилися ще в 1750-х роках. Дослідники вивчають гени, що збільшують тривалість життя акул. Вчені хочуть зрозуміти, чому інші хребетні тварини живуть менше, а також дізнатися, що визначає тривалість життя. Ймовірно, відкриття фахівців допоможуть продовжити життя людям.

Раніше японські дослідники проаналізували дані 4312 добровольців віком до 80 років і 530 осіб у віці 95 років і старше (більшості людей в цій групі було більше 100 років). Фахівці встановили: у довгожителів ген CLEC3B володів певними особливостями. Ген CLEC3B кодує білок тетранектін, який запобігає поширенню раку і сприяє утворенню кісткової тканини.

Хотите поиграть в игры тачки? Не медлите, всё самое интересное на сайте!

Комментарии закрыты.