8 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Американські вчені з’ясували, що робити, якщо ви сильно обгоріли на сонці

Як передає Eurek Alert, високі дози вітаміну D, що приймаються через годину після опіку, значно зменшують почервоніння, набряк і запалення шкіри. Це було доведено в ході експерименту. Вчені залучили 20 осіб, яким в довільному порядку давали плацебо, вітамін D в дозі 50000, 100000 або 200000 одиниць, через годину після опромінення УФ-лампою.

Далі через 24, 48 і 72 години вчені перевіряли стан опроміненої області (руки) і робили біопсію шкіри. Виявилося, добровольці, які отримали найбільшу дозу вітаміну, демонстрували найбільш довгограючий позитивний ефект. У них було менше ознак запалення через 48 годин після опіку, менше почервоніння і маркерів активації гена, пов’язаного з відновленням шкірного покриву.

За словами вчених, вітамін D підвищує в шкірі концентрацію протизапального ензиму аргінази-1. Даний ензим підсилює процес відновлення тканин і активує інші протизапальні білки. Є, правда, одна проблема: що застосовувалися дозування значно перевершують денні рекомендовані норми. А профіцит вітамінів так само небезпечний, як і дефіцит.

Комментарии закрыты.