17 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Американські вірусологи збираються повністю знищити небезпечних москітів

Фахівці почали активну боротьбу з москітами-переносниками небезпечного вірусу Зика. Як передає «3DNews», в американському місті Фресно компанія Verily Life Sciences початку запуск особливих москітів, заражених бактеріями. Відомо, що в даному регіоні часто зустрічаються москіти Aedes aegypti. Даний вид москітів переносить лихоманку Денге, жовту лихоманку, віруси Чикунгунья, Зика, а також багатьох тропічних інфекційних захворювань.

Для боротьби з москітами був створений проект Debug Project, покликаний знищити цю популяцію комарів, що поширюють інфекції. Вчені вважають, що знищення цілої популяції Aedes aegypti не матиме негативних наслідків для екосистеми регіону, так як вони з’явилися тут порівняно недавно, в 2013 році.

Отже, ідея в наступному: чоловічих особин москітів інфікують бактеріями вольбахія. Вольбахія не є небезпечними для людини, але з яєць заражених самцями самок потомство вже не з’явиться. А самці, на відміну від самок, не кусаються і, отже, безпечні. Відомо, що компанія планує запустити аналогічний проект в Австралії. Поки ж розпорядок такий: в районі Фресно будуть щодня випускати по 1 мільйону заражених москітів. За 20 тижнів випустять близько 20 мільйонів особин.

Комментарии закрыты.