10 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Білл Гейтс заявив про майбутні епідемії, смертельні для мільйонів

На думку мільярдера і мецената Білла Гейтса, земному населенню загрожують глобальні епідемії, які понесуть мільйони людських життів. Про це він висловився на квітневій щорічній лекції Медичного журналу Нової Англії в Бостоні.

Імовірність епідемій, чиї наслідки можуть виявитися фатальними для всього людства, Гейтс допускає, спираючись на дані, отримані при комп’ютерному моделюванні. При цьому була проаналізована статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Судячи зі слів підприємця, люди недооцінюють ймовірність і силу загрози епідемій. Голлівуд зазвичай показує, що світ готовий захистити себе від смертельних інфекцій. Але в реальності сильні спалахи інфекцій руйнують звичайну інфраструктуру охорони здоров’я, особливо в бідних країнах, зазначив Гейтс. На його думку, ніде, навіть в США, система охорони здоров’я не зможе протистояти вибухнула пандемії або наслідків біотерористичну атаці.

Білл Гейтс нагадав про епідемію іспанського грипу, що опинилася чи не найважчою в історії: серед жертв захворювання рахунок померлих йшов на мільйони. Феномен цієї епідемії досі до кінця не вивчений, але засновник Microsoft вважає, що вона носила штучний характер.

Виконане на замовлення Гейтса комп’ютерне моделювання показало, що відтворення «іспанки» призведе до смерті більше 30 мільйонів чоловік за кілька місяців. Мільярдер вважає цілком реальним сценарій, коли інфекція виявиться штучно запущеної в ще більш масових формах.

«З урахуванням того, що весь час з’являються нові патогени, збільшується ризик біотероризму, а в силу того, що з одного місця в інше потрапити стає набагато легше, ростуть і шанси великої смертельної пандемії, – і трапитися вона може ще при нас. Якщо вчені не консолідуються в ім’я спільної мети, то наслідки епідемії виявитися фатальними для всього людства, у якого більше не буде можливості творити історію », – сказала в зв’язку з цим Білл Гейтс.

В якості особистого внеску у вирішення даної проблеми Гейтс має намір пожертвувати $ 12 млн на розробку універсальної вакцини від грипу.

Комментарии закрыты.