19 Сентябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Депресія може спровокувати артрит

Чи може депресія бути фактором ризику для артриту? Дослідники виявили зв’язок між цією психічною хворобою і хворими суглобами.

Чим глибше занурюється в депресію та чи інша людина, тим вище ймовірність розвитку у нього артриту, як показало дослідження. Обидва цих розлади досить поширені у літніх американців, і стають все більш часто зустрічаються в міру зростання тривалості життя. Артрит може призводити до інвалідності, що в свою чергу викликає депресію. Цей феномен добре задокументований. Однак вчені з Дартмутського коледжу довели, що існує і зворотний зв’язок. Вони з’ясували, що артрит частіше зустрічаються серед пацієнтів з депресіями, які не страждали раніше від цього аутоімунного розлади. Отже, депресія є фактором ризику артриту.

Тільки в США щороку витрачається по $ 81 млрд на витрати в галузі охорони здоров’я, пов’язані з лікуванням артритів, від яких страждає 12% дорослих американців. У цій країні артрит є провідною причиною інвалідності. У різних країнах світу нейропсихіатричні розлади, найпоширенішим з яких вважається депресія, є провідною причиною інвалідності. Так що обидві ці хвороби – привід для серйозної роботи органів охорони здоров’я не тільки в Америці, але і в інших країнах світу. І чим більше вчені будуть дізнаватися про ці недуг і зв’язку між ними, тим це краще.

Комментарии закрыты.