4 Август 2017 - Новини    Комментарии отключены

Діти жінок, які народили після 30 років, схильні до раку, показало дослідження

Співробітники Датського і Каліфорнійського університетів проаналізували 5856 випадків раку у дітей з Данії, яким діагноз поставили до 16 років. Оцінивши вік батьків, вчені розділили дітей на групи. Виявилося, діти жінок, які народили після 35 років, частіше страждали від раку. Зокрема, істотно збільшувався ризик розвитку гострого лімфобластного лейкозу і неходжкінської лімфоми, пише The Daily Mail.

Крім того, дослідники з’ясували, що у дітей жінок, які народили у віці 30-34 років, був підвищений ризик лімфоми Ходжкіна. За словами фахівців, з віком у людей стає більше хромосомних мутацій. Ймовірно, саме через це підвищується ймовірність раку у їхніх дітей. Вчені стурбовані, так як останнім часом все більше пар заводять дітей пізніше.

Вік матері впливав на ризик раку у дітей сильніше, ніж вік батька. Однак діти літніх чоловіків також трохи частіше страждали від лейкозу та неходжкінської лімфоми. Дослідники говорять: батьки, які вирішили завести дитину пізніше, можуть зменшити у неї ризик розвитку раку, ведучи здоровий спосіб життя. Так, їм варто відмовитися від куріння, обмежити споживання алкоголю і постаратися уникати впливу небезпечних хімічних речовин.

Комментарии закрыты.