8 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Дивовижні наночастинки зупиняють смертельно небезпечні запалення

При сепсисі клітини буквально захлинаються в реактивному кисні, який виробляється в ході аномальної реакції імунітету на місцеву інфекцію, пише Eurek Alert. Якщо в цей процес втрутитися, то можливо зупинити сепсис, вважають корейські фахівці. Наночастки церію, леговані цирконієм, діють як ефективні поглиначі реактивного кисню. І це значно підвищує показники виживання при сепсисі.

Іони церію здатні гасити реактивні форми кисню, але тільки при дотриманні двох умов. Перша умова: правильне поєднання розміру і природи наночастинок. В рамках дослідження використовували частинки розміром в два нанометра. І покриті вони були гидрофильной оболонкою з фосфоліпідів, пов’язаних з поліетиленгліколем. Це зробило частки розчинними, дозволивши їм проникати і затримуватися в клітці.

Друга умова: іони церію повинні бути доступні на поверхні наночастинок. І після реакцій вони повинні відновлюватися. Цьому сприяло застосування певної кількості іонів цирконію. Як показали випробування з клітинними культурами і гризунами, наночастинки скупчувалися в органах, де відзначалася гостра імунна реакція, і знешкоджували небезпечні реактивні форми кисню.

Комментарии закрыты.