13 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

Дослідники попереджають: косметика та засоби гігієни небезпечні для здоров’я

Лак для нігтів, антибактеріальне мило, креми, що уповільнюють старіння, і багато інших продуктів містять у високій концентрації сполуки, які негативно відбиваються на жіночій фертильності. І це не єдиний побічний ефект, пише Zee News.

З’єднання впливають на гормони і репродуктивну систему в цілому. Зокрема, страждає робота яєчників, спостерігаються викидні, безпліддя. А антибактеріальне мило взагалі може звести нанівець шанси на зачаття. В такому милі міститься триклозан – сполука, що порушує гормональний баланс і впливає на репродуктивну систему.

Також небезпечні парабени (консерванти, які можна знайти в милі, шампунях, кондиціонерах). Вони покликані запобігти зростанню бактерій. Але їх висока концентрація зменшує ймовірність створення здорових яйцеклітин або сперматозоїдів. А в лаку для нігтів міститься цілий коктейль з небезпечних сполук, що провокують вроджені дефекти, безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Особливо побоювання викликають формальдегід, фталати начебто DPT (dibutyl phthalate), толуол і цілий набір летких органічних сполук.

Толуол, крім небезпеки для репродуктивного здоров’я, шкодить ЦНС (центральній нервовійї системі). Фталати змінюють рівень гормонів, впливають на фертильність і накопичуються в грудному молоці. В цілому багато сполук в косметиці здатні спровокувати викидень, передчасні пологи, появу дитини з низькою масою тіла, проблемами в навчанні, поведінці або з ушкодженнями мозку, нирок, нервової системи.

Комментарии закрыты.