6 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Доведено: жінки-боси тиранять інших жінок

Journal of Applied Psychology опублікував дані нового психологічного дослідження, які підтверджують існування так званого «синдрому пчеломатки». Про це явище говорять, коли жінки, які досягли керівних постів, починають гнобити жінок, які перебувають у службовому підпорядкуванні.

Автори даної роботи, співробітники Університету штату Арізона, прийшли до висновку про те, що на робочому місці жінки більше страждають від нападок інших жінок, ніж від тиску з боку колег або керівників з числа чоловіків. «Жінки на роботі набагато більш жорсткі один з одним, ніж до співробітників-чоловіків, або чому співробітники чоловічої статі ставляться до колег-жінок», – заявили психологи.

В рамках свого проекту дослідники провели три опитування серед чоловіків і жінок, які працювали в офісах повний робочий день. Учасники розповідали про випадки неввічливої поведінки, з якими стикалися на роботі за останній місяць, – наприклад, про образливі або принизливих зауваженнях на їхню адресу, прояві зарозумілості або навмисному ігноруванні і так далі.

Аналіз отриманих даних показав, що жінки в основному страждають від брутального поводження своїх колег жіночої статі. Найбільш сильно, за словами вчених, гнобили ті жінки, чия поведінка виходило за рамки гендерних стереотипів, – тобто, впевнені в своїх здібностях, рішучі і вольові.

«Ми говоримо про «синдром бджолиної матки», коли жінки, які досягли керівних постів, не дають іншим співробітницям просунутися по службі, тиснуть на них, відпускають грубі зауваження. В основі цієї поведінки можуть бути еволюційні причини: перебуваючи в чоловічому оточенні, жінки сприймають один одного як суперниць», – відзначили фахівці.

Комментарии закрыты.