13 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

Древній вірус прокрався в геном людини, розповідають генетики

У ДНК людини і деяких приматів містяться сліди стародавнього ретровірусу HERV-T. Як зазначає «Lenta.RU», ретровіруси здатні вбудовувати свою власну ДНК в клітину жертви. Якщо уражаються гоноцити (первинні статеві клітини), то підвищується ризик передачі інфекції наступному поколінню.

Аналіз генома бонобо (Pan paniscus), гібонів (Hylobates) та інших приматів дозволив порівняти зміни в генетичній послідовності ділянки ДНК, пов’язаного з HERV-T. Знаючи приблизну швидкість появи мутацій у різних видів, дослідники підрахували, що вірус з’явився близько 30-40 мільйонів років тому. А сліди вірусу в людській ДНК дозволили реконструювати білок (частина зовнішньої оболонки вірусу). Цей білок працював як ключ, даючи доступ до клітки жертви.

Зараз вірусу немає серед людей – залишилися лише сліди. І вчені спробували зрозуміти, з якої причини він зник. По-перше, вони підрахували: вірус зник приблизно 10 мільйонів років тому. По-друге, вони з’ясували, що відбулися зміни білка-ключа. В результаті HERV-T позбувся легкого доступу в клітини. Як саме вірус відбивався на стані предків сучасних людей, вченим ще належить з’ясувати.

Комментарии закрыты.