21 Февраль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Джерело симптому хронічної втоми виявлено в імунній системі

Медики давно б’ються над загадкою синдрому хронічної втоми. Останнє відкриття зробили вчені з Квінсленда. Як передає 9News, причиною може бути збій в роботі імунної системи. Був навіть виділений дефектний клітинний рецептор. Це в черговий раз доводить, що синдром – не продукт психіки або просто лінь. На жаль, на сьогоднішній день немає ефективного лікування подібних відхилень.

До речі, дослідники з Корнельського університету виявили біомаркери синдрому хронічної втоми в мікрофлорі кишечника і крові. Дослідження показало: мікрофлора кишечника у людей з синдромом хронічної втоми виявилася біднішою. Крім того, у них було набагато менше протизапальних бактерій в порівнянні зі здоровими добровольцями.

Те ж саме спостерігається у людей з хворобою Крона і неспецифічним виразковим колітом. Також вчені виявили маркери запалення в крові. Мабуть, бактерії потрапляли в кров з кишечника. Ймовірно, пребіотики і пробіотики здатні полегшити симптоми цього захворювання.

Також пов’язують відхилення з порушеннями в ланцюжках білків, що відповідають за метаболізм. Дані порушення призводять до гальмування всіх біологічних процесів і організм впадає в «сплячку» (діапаузу). Як наслідок, в крові людей з синдромом відзначаються унікальні хімічні маркери.

За словами вчених Університету Сан-Дієго, в природі деякі тварини впадають в діапаузу при несприятливих зовнішніх умовах. Тоді уповільнення метаболізму дозволяє їм вижити. У людини даний стан, правда, викликає болі, порушення сну, втому, мігрень і зниження якості життя. Коментує дослідник Роберт Навью: «Не дивлячись на те, що синдром хронічної втоми може розвиватися з різних причин, його поява однаковим чином змінює метаболізм клітин».

На доказ учені наводять результати дослідження біологічних рідин 45 осіб з синдромом. Порівняно піддалися набори з шести сотень білків і інших елементів, що беруть участь в обміні речовин. Виявилося, у всіх осіб з синдромом порушена робота 20 ланцюжків білків, що відповідають за метаболізм (активність майже всіх з них була знижена).

Комментарии закрыты.