29 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Експерти порахували повні курси антибіотиків зайвими і небезпечними

Мало хто знає, як саме слід приймати антибіотики. Прийнято вважати, що не можна припиняти лікування раніше рекомендованого, незважаючи на поліпшення стану, відзначає ТАСС. Про це йдеться і в рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я. Але співробітники Медичної школи Брайтона і Сассекса стверджують зворотне.

У звіті вчених йдеться: «Ідея про те, що раннє припинення лікування антибіотиками сприяє виникненню стійкості бактерій, що не підкріплено свідченнями, тоді як прийом ліків довше, ніж потрібно, збільшує ризик її виникнення. Помилкове уявлення про необхідність пропивати весь курс антибіотиків виникло на зорі їх застосування. У своїй нобелівській промові 1945 року Олександр Флемінг описував небезпечний, на його думку, сценарій, коли уявний пацієнт з стрептококовою інфекцією приймає недостатньо пеніциліну, і у стрептокока виробляється стійкість до антибіотика».

«Коли пацієнт приймає антибіотики по будь-якій причині, чутливі до них види і штами на шкірі, в кишечнику і навколишньому середовищу заміщуються стійкими і здатними надалі викликати зараження. Чим довше такі бактерії схильні до дії антибіотиків, тим сильніше відбір на користь стійких видів і штамів. наприклад, саме така стійкість до метициліну розвинулася у золотистого стафілокока. Крім того, у нас є дуже мало свідчень того, що рекомендовані курси антибіотиків, це насправді мінімально необхідні термін і їх прийому. Сама ідея курсу антибіотика не враховує, що різні пацієнти можуть по-різному реагувати на один і той же антибіотик», – діляться фахівці.

Комментарии закрыты.