13 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Фахівці пропонують боротися з раком за допомогою антитіл крові акули

Онкологія вважається однією з основних проблем сучасної медицини. Пошуком чудодійних ліків, здатного впоратися з злоякісними новоутвореннями в організмі, безперервно займаються фахівці з різних країн. Наукові співробітники Інституту онкології ім. Моше Шарет в Ізраїлі запропонували боротися з раком, використовуючи кров акули, де виявилися антитіла, що блокують розвиток пухлин.

Здатність імунних клітин морського хижака протистояти проявам онкології виявили в 2013 році фахівці Університету Абердіна в Шотландії. Як з’ясувалося, антитіл, що містяться в акулячої крові, немає ні у одного живого створення, що мешкає на Землі. Кров’яні тільця можуть ефективно боротися з тяжкою недугою, тому їх можна використовувати в якості основи для протиракових ліків.

На сьогодні, стало відомо журналістам, найбільш дієвим засобом проти деяких видів злоякісних проявів вважається Герцептин. Однак він діє в комплексі з додатковою терапією і не завжди знищує пухлину, з чим відмінно справляються антитіла з організму акули.

Дослідники перевірили теорію експериментально: в хвіст хижачки ввели протеїн HER2, що міститься в оболонці ракових утворень в грудях. Імунні клітини акули блокували їх зростання і виділяли антитіла, що знищують чужорідні клітини.

Ізраїльські вчені в 2016 році провели чергове дослідження. Вони ввели в тіло морської тварини білок HER2 і HER3, відповідальні за ділення ракових клітин, однак антитіла в її крові не давали їм нормально функціонувати.

Планується ще ряд експериментів для визначення можливостей використання кров’яних тілець в інгібуванні росту злоякісних пухлин, включаючи спроби введення акулячої крові в організм добровольця, який страждав недугою, через вени і спостереження за реакцією антитіл. На думку дослідників, найближчим часом може з’явитися ефективний препарат для боротьби з онкологією.

Комментарии закрыты.