1 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Фізики змогли дізнатися вагу молекул білка

Дослідники з Великобританії повідомили про успішні тестах зі зважування молекул білка. Це вперше вдалося зробити за допомогою світла.

Як вдалося з’ясувати, вчені дізналися вагу окремих біополімерних молекул. Раніше подібні експерименти не проводилися. Цей спосіб був відкритий тільки в даний момент і він по-справжньому унікальний. Вчені добилися історичного результату за допомогою оптичного мікроскопа.

Так, суть нового методу в тому, що вчені більше не використовували для цього вид мас-спектрометрії. До цього саме її використовували для того, щоб подивитися як іонізовані частинки поводяться в електричному полі. Однак, такий метод був дуже обмежений, він не давав зважити деякі види молекул.

Крім того, не можна було за допомогою цього методу досліджувати динамічні процеси зміни маси молекул або освіту з них комплексних структур не вийде. Тепер же це стало можливо за допомогою нової технології. Вчені говорять, що їхнє відкриття дозволяє з’ясовувати масу молекули. Суть нового методу в тому, щоб оцінювати дані про контрастність осаду на скляній підкладці. Цей показник дає знати набагато більше про вагу і даних молекули, ніж вважалося раніше.

Унікальність також в тому, що використовувати метод можна для будь-яких молекул. Важливо, що цей метод дозволяє уникнути прикріплення до молекул чутливих міток, як і не важливо наявність оптичних властивостей.

Комментарии закрыты.