26 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Гени інтелекту підтверджують: розум – це спадкове

Міжнародна команда вчених провела масштабне дослідження і виявила 1016 генів, що впливають на когнітивні здібності людини. З цих пов’язаних з інтелектом генів 939 раніше були невідомі науці. Їх виявлення робить спадкові основи когнітивної діяльності більш зрозумілими для фахівців.

Як повідомляє портал Science Allert, дослідники виявили 190 нових генних локусів і 1 016 конкретних генів, з яких раніше були відомі тільки 77. Це сталося після того, як були проведені випробування за участю майже 270 тисяч осіб різної статі, віку і рас, які проходили тести на визначення рівня інтелекту. Вченими було виконано аналіз ДНК цих учасників.

«Отримані дані важливі для розуміння біологічних основ когнітивного функціонування і сприяють розумінню пов’язаних з ними неврологічних і психічних розладів», – висловилися з цього приводу автори проекту.

Крім цього, дослідники озвучили думку про те, що гени інтелекту пов’язані з тривалістю життя – розумні люди мають великий потенціал довголіття. Такі гени, на думку вчених, відіграють захисну роль, оберігаючи когнітивне здоров’я людини від згубного впливу нейродегенратівних вікових недуг на зразок хвороби Альцгеймера.

Комментарии закрыты.