2 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Голод може допомогти надовго залишитися молодим

Журнал Aging Cell опублікував на своїх сторінках висновки, зроблені російсько-американської наукової групою про вплив голоду на процес старіння. Вчені стверджують, що люди, яким довелося з тих чи інших причин довго голодувати, демонструють більш повільне старіння і в цілому живуть довше.

Дослідники російського Сколтеха і Медичної школи Гарварда спостерігали здатність голоду сповільнювати старіння організму на мишах. Вони виявили, що, у гризунів, які сидять на низькокалорійній дієті, істотно гальмуються зміни, що відбуваються в ДНК в міру віку і впливають на багато негативні фізіологічні процеси старості.

Ті піддослідні миші, які їли мало, в цілому старіли повільніше як на рівні ДНК, так і зовні.

«Чим довше тварина перебувала на низькокалорійній дієті, тим активнішими були виражені уповільнюють старіння процеси в його організмі. Очевидно, що подібні дієти мають накопичувальний ефект », – сказав у зв’язку з цим ет аспірант Сколтеха Олександр Тишковської.

Представники науки давно намагаються осягнути ті механізми, які б дозволяли впливати на процеси старіння, що відбуваються на молекулярному рівні. Одним з методів, що дозволяють знайти «вічну молодість», на думку вчених є вплив на ДНК, оскільки вона залучена в біологію старіння найбезпосереднішим чином. Зокрема, це вплив на процес метилування ДНК, який пов’язаний з активністю певних генів.

Голод, вважають дослідники, як раз виявляється тим важелем впливу, який зачіпає взаємодія структур на молекулярному рівні. Ймовірно, він веде до відключення активності генів, відповідальних за розвиток «вікових» хвороб, і тим самим подовжує період молодості організму.

Комментарии закрыты.