27 Февраль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Голодування може позбавити від діабету, стверджують дослідники

Вчені з Університету Південної Каліфорнії провели дослідження на мишах. Фахівці встановили: дієта, що імітує голодування, сприяла регенерації пошкоджених бета-клітин підшлункової залози, що відповідають за вироблення інсуліну. Це, в свою чергу, дозволяло підтримувати рівень глюкози в крові в нормі, повідомляє Science World Report.

За словами дослідників, тварини біологічно схильні до набору ваги при вживанні їжі. Вони запасають жир, щоб в умовах браку їжі мати джерело енергії. Людський організм теж запасає жир, але більшості людей не доводиться голодувати через відсутність їжі. Тому зростає число випадків ожиріння і пов’язаних з ним захворювань, найпоширенішим з яких є діабет.

Ожиріння призводить до пошкодження бета-клітин підшлункової залози. Внаслідок цього розвивається цукровий діабет. Голодування допомагає перепрограмувати бета-клітини і відновити нормальну секрецію інсуліну. Миші, які дотримувалися дієти, що імітує голодування, позбулися симптомів цукрового діабету 1-го і 2-го типів. Схожі результати вчені отримали в ході експериментів з людськими клітинами підшлункової залози.

Комментарии закрыты.