20 Январь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Голодувати – це все-таки корисно

Дослідження позитивного ефекту голодування тривають. Згідно з останніми науковими роботами Національного інституту старіння в Дікерсоні і Національного центру вивчення приматів в штаті Вісконсін, відмова від їжі здатна збільшити тривалість життя, пише «Российская газета». Це довели експерименти з приматами.

Раніше проводилася робота з мишами вже виявила позитивний ефект голодування (зниження калорійності раціону на 30-40% продовжувало їм життя). Але з приматами виявилося все складніше. По-перше, ті спочатку живуть набагато довше гризунів. По-друге, результати досліджень, які все ж були проведені, виявилися суперечливими.

Щоб усунути всі непорозуміння, кілька дослідницьких груп вирішили об’єднатися і повторити експеримент з приматами. З’ясувалося: на результати перших досліджень вплинула різниця в віці мавп, яких вчені змушували голодувати. Одні вчені змушували тварин голодувати з перших років життя, а інші – вже дорослих тварин.

Цього разу, вчені працювали тільки з тваринами, яким обмежували раціон в більш зрілому віці. І тоді результати збіглися – тривалість життя голодувавших тварин збільшилася на 2-4 роки. Деякі особи прожили майже в півтора рази більше тварин з контрольної групи. Здоров’я голодувавших мавп зміцнилося. На думку вчених, голодування буде корисно і людям.

Комментарии закрыты.