23 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Головним організатором епідемії раку є сама людина

В результаті нового наукового дослідження, про яке пише журнал Nature Ecology & Evolution, вчені прийшли до висновку про те, що в глобальному сплеску захворюваності на рак в усьому світі потрібно звинувачувати людську діяльність.

Автори даного проекту, співробітники Університету штату Арізона, не сумніваються в тому, що сучасна цивілізація впливає на стрімке поширення ракових пухлин. До такого висновку вони дійшли після дослідження фактори, що впливають на поширення раку не тільки серед людей, але і серед тварин в природному середовищі.

Остаточний вердикт вчених звучить наступним чином: Homo sapiens можна визначити як онкогенний вид.

«Накопичення пластика, забруднення гідросфери та атмосфери, використання пестицидів, виділення радіаційного випромінювання з ядерних установок … На даний момент невідомо, наскільки сильно розвиток сучасної цивілізації здатне вплинути на поширення раку, але ці фактори безсумнівно сприяють утворенню і розвитку злоякісних пухлин», – висловилися дослідники про роль людини в ситуації із захворюваністю на онкологію.

Крім того, додають експерти, господарська діяльність людей призвела до так званого світлового забруднення на планеті. Штучне освітлення збиває природні добові ритми і викликає гормональні порушення – це дуже серйозна загроза для людського здоров’я.

У попередніх дослідженнях морфології раку вчені відзначали, що для людини існують чинники появи онкозахворювань, контролювати які він не в змозі, а також цілком підвладні контролю. Серед останніх – куріння і випивка, вага, захист від сонячного ультрафіолету, споживання клітковини.

Комментарии закрыты.