26 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Інсулінові таблетки для діабетиків

У США вперше були розроблені інсулінові таблетки, призначені для стабілізації рівня цукру в крові людям, що страждають від діабету. Автори унікального препарату – вчені з Гарварду і університету Каліфорнії в Санта-Барбарі, про їхню роботу докладно розповідається в журналі PNAS.

Ін’єкції інсуліну, які роблять діабетикам, до сих пір були єдиним способом доставки в організм цих пацієнтів потрібного їм інсуліну. При цьому було добре відомо: на препарат впливають шлунковий сік і виробляються травною системою ферменти, які розкладають його молекули.

Творці інсулінових таблеток знайшли спосіб доставляти інсулін в організм так, щоб ліки не руйнувалося, а зберігалося в повному обсязі при русі через шлунково-кишкового тракту.

«Ми змогли отримати своєрідний« швейцарський ніж », в який вбудовані всі необхідні інструменти для захисту інсуліну від тих загроз, які він зустрічає на своєму шляху», – повідомили дослідники.

Зокрема, медиками був розроблений унікальний склад, який грає роль оболонки для інсуліну: укладений в неї препарат може просуватися через шлунок і кишечник, діючи протягом 12 годин і при цьому залишити невразливим для соляної кислоти шлунка і травних ферментів. Також в цій оболонці ліки можуть два місяці зберігатися при кімнатній температурі.

PNAS пише, що інсулінові таблетки повинні з’явитися в аптеках у найближчі кілька років.

Комментарии закрыты.