9 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Інженери створили МРТ-рукавичку для дослідження руки при її русі

Група фахівців Школи медицини при Нью-Йоркському університеті розробили унікальну рукавичку, яка надає можливість проводити МРТ-дослідження руки, коли вона знаходиться в русі. Інженери змогли домогтися отримання зображень м’яких тканин кисті під час гри на музичному інструменті, а також при роботі на клавіатурі комп’ютера за рахунок заміни в пристрої нізкоімпедансних датчиків високоімпедансних.

МРТ-діагностика дозволяє робити тривимірні знімки людських органів і спостерігати за їх функціонуванням в реальному часі. Зараз даний метод застосовується для дослідження функцій мозку, серця, вивчення розвитку ракових утворень. Сучасні прилади для МРТ створюють зображення необхідної частини тіла лише після фіксації її в певному положенні.

Американські фахівці позбулися даного обмеження, запропонувавши гнучку МРТ-рукавичку з рухомою системою детекторів. Домогтися можливості дослідження руки в рухомому стані допомогла заміна традиційних електромагнітних котушок, що володіють низьким опором, на високоімпедансних датчики, де індукційний струм пригнічується і не створює магнітного поля, що впливає на сусідні детектори. Набори з високим опором прикріпили до виробу з бавовняного тканини і з’єднали з системою обробки сигналу, закріпленої в області плеча.

Дія зразка МРТ-рукавички дослідники перевірили при роботі на комп’ютерній клавіатурі і під час гри на фортепіано. Знімки, зроблені унікальним пристроєм, не поступалися в точності звичайним приладів, жорстко фіксує кисть. Крім того, унікальний апарат, що володіє достатньою гнучкістю і чутливістю, може робити виміри при незалежних один від одного рухах пальців і долоні. МРТ-рукавичка дозволить діагностувати або вивчати хронічні недуги кистей рук і досліджувати взаємодію різних м’яких тканин.

Комментарии закрыты.