5 Декабрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Катаракта збільшує ризик депресії у літніх людей

Співробітники Університету Сучжоу проаналізували дані близько 4600 чоловік старше 60 років. Дослідники встановили: люди похилого віку з катарактою частіше мали симптоми депресії. Кореляція не залежала від інших факторів і виявилася найбільш тісноюу добровольців з низьким рівнем освіти, передає The Indian Express.

Катаракта – це часткове або повне помутніння кришталика ока. Ризик захворювання підвищується з віком. Вчені з’ясували, хто з учасників дослідження страждав від катаракти, і встановили ступінь тяжкості захворювання. Також добровольці пройшли тести, призначені для оцінки рівня депресії.

За винятком тих, хто переніс операцію з видалення катаракти, майже половина (49%) людей похилого віку, які брали участь в дослідженні, страждала від цього захворювання. У 8% добровольців виявили симптоми депресії. Депресія частіше зустрічалася серед жінок, ніж серед чоловіків (11% проти 5%).

Крім того, дослідження показало, що ймовірність депресії виявилася на 33% підвищеною у літніх людей з катарактою, незалежно від їх соціально-економічного статусу, факторів способу життя і гостроти зору. Правда, після врахування інших факторів з’ясувалося: катаракта збільшувала ризик на 14%. Найбільшому ризику виявилися піддані люди з низьким рівнем освіти. У них він був підвищений на 50%.

Комментарии закрыты.