10 Май 2017 - Новини    Комментарии отключены

Кава виявилася потужним знеболюючим засобом

Не секрет, що кава і недосип часто йдуть рука об руку. Люди, які не сплять ночами з різних причин, змушені пити каву, щоб хоч якось підбадьоритися. І недавно дослідники зробили несподіваний висновок: кава зменшує больові відчуття у людей з недосипом, пише The Australian.

Нейробіологи з Гарварду з’ясували, що хронічне безсоння підвищує чутливість до болю. Іноді тут навіть не допомагає морфін. А от кава, в свою чергу, блокує цю підвищену чутливість. Правда, якщо людина виспалася, кава не допоможе впоратися з болем.

До речі, модафініл (аналептик, що застосовується для лікування сонливості, пов’язаної з нарколепсією) виробляє схожий ефект. В цілому мова йде про унікальний метод лікування болів. За словами вчених, підвищена чутливість до болю пов’язана зі зниженою бадьорістю і пильністю, а не з прямими змінами шляхів, пов’язаних з болем.

І кофеїн, і модафініл підвищують рівень дофаміну в мозку. Значить, ймовірно, нестача сну втручаються в процес передачі дофаміну. Як показали дослідження з мишами, кофеїн і модафініл відразу після введення нормалізували чутливість до болю.

Комментарии закрыты.