13 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Клініки зі стовбуровими клітинами закриватимуть через суд

Влада США приступає до більш жорсткого регулювання клінік по використанню стовбурових клітин. У них застосовуються неперевірені методики лікування раку, хвороби Паркінсона, артриту і багатьох інших недуг.

Представники прокуратури Каліфорнії та Флориди в середу подали судовий позов з вимогою призупинити діяльність двох компаній, які надають послуги з лікування стовбуровими клітинами. У позові стверджується, що ці клініки просувають свої послуги в якості засобів лікування раку і хвороб серця. При цьому ніяких доказів безпечності та ефективності методів лікування не наводиться, оскільки їх просто не існує. Дані клініки піддають ризику здоров’я своїх клієнтів, обіцяючи їм допомогу часто при невиліковних або вже запущених до термінальної стадії недугах. При цьому Санітарне управління з контролю над продуктами і ліками США не давало свого схвалення для використання будь-яких препаратів на основі стовбурових клітин для лікування цих хвороб.

У клініках в ході певних процедур стовбурові клітини видобуваються з жирової тканини пацієнтів, Потім вони проходять через обробку і вколюють хворим назад. Лікарі виходять із припущення про те, що таким чином можна вилікувати ту чи іншу недугу, але офіційно даний метод в США не дозволено. Проте, наголошується зростаюча кількість практикуючих медиків, які проводять процедури по збору різного роду рідини з пацієнтів за допомогою ліпосакції, а потім впливають на них за допомогою певних хімічних речовин і зворотних ін’єкцій в організм для лікування тих чи інших розладів.

«Сама думка про те, що ми займаємося чимось небезпечним, повністю помилкова, – заявив керівник однієї з клінік, яку намагається закрити прокуратура. – Що до відсутності доказів ефективності наших методів лікування, то вони є в безлічі. Але ми не винні в тому, що уряд країни вперто не бажає переглянути давно застарілу законодавчу базу з приводу використання стовбурових клітин і елементарно врахувати результати останніх досліджень «.

Комментарии закрыты.