19 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Короткий вказівний палець у дітей. Що це означає?

Австрійські вчені з Віденського університету зробили незвичайну заяву про те, що діти з більш короткими вказівними пальцями частіше виявляються схильними до проявів егоїзму і власництва.

Науці вже відомо, що люди, чий вказівний палець помітно коротше безіменного, піддаються в період внутрішньоутробного розвитку значного впливу тестостерону в матці матері. Попередні дослідження доводили, що діти з короткими вказівними пальцями частіше проявляють агресивну манеру поведінки. Нова робота вчених свідчить: діти з короткими вказівними пальцями більш своїх однолітків схильні не ділитися своїми власними речами з іншими і демонструвати оточуючим свій егоїзм.

У науковому експерименті брали участь 45 дітей у віці від 6 до 9 років, яких просили ділитися наклейками з іншими дітьми. Підсумки цього поділу порівняли з тим, наскільки відчутно діти піддавалися в утробі матері впливу тестостерону. Експерти заявили, що вони побачили «приголомшливу різницю» між низькими і високими показниками пренатального впливу тестостерону. Ті малюки, на яких впливав вищий рівень тестостерону в материнській утробі, набагато рідше і більш неохоче віддавали свої наклейки.

«Більш високі рівні тестостерону під час вагітності призводять до ефекту маскулінізації як у хлопчиків, так і у дівчаток. Ймовірно, що спостерігається нами у дітей утримання ресурсів при собі можна розглядати як чисто чоловічу поведінкову стратегію », – висловилися за цьому приводу наукові фахівці.

Комментарии закрыты.