10 Октябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Красивих вибирають найрозумніші

Вчені встановили, що для сприйняття краси необхідна наявність високого інтелекту, пише журнал Nature Ecology & Evolution. Такий висновок був зроблений науковцями після експерименту з рибками гуппі.

«Для усвідомлення краси потенційного партнера необхідний певний інтелектуальний рівень», – констатували дослідники після проведення експерименту.

Біологи виявили, що чим тямущі самки гуппі, тим більше красивих самців вони для себе обирають. У той же час дурні рибки не відрізняли в своїх майбутніх партнерів красенів від некрасивих самців і вибирали всіх підряд.

За словами фахівців, ця закономірність, виявлена ними, дивна – спочатку передбачалося, що всі самки будуть «бігати» тільки за найпривабливішими самцями з найбільш ефектним забарвленням. Однак дурні самки, котрі володіли мінімальними розмірами мозку, однаково активно тяжіли як до красивих, так і до непоказним можливим партнерам.

Дослідники змогли встановити, що самки з великим об’ємом мозку незмінно воліли тільки яскравих самців-красенів, і в їх мозку при цьому проявлявся «особливий малюнок активності», яка не спостерігався у самок з маленьким мозком.

Наукові фахівці переконані, що в тваринному світі існує складний зв’язок між інтелектом і перевагою всього красивого. Така ж витончена система зв’язків є між статевим відбором, красою і інтелектом в суспільстві людей, вважають вчені. Але ці зв’язки їм ще належить досліджувати.

Комментарии закрыты.