20 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Кров з пальця швидко допоможе виявити смертельний сепсис

Вчені оголосили про створення швидкого та доступного за вартістю тесту для діагностики сепсису. Тепер зараження крові можна буде виявити по-простому проколу пальця.

Клінічні дослідження вчених з Massachusetts General Hospital в Бостоні показали, що по одній краплі крові, взятої з допомогою проколу пальця, можна поставити діагноз сепсис з точністю до 95%. В даний час кожен третій пацієнт, який зіткнувся із зараженням крові, не отримує своєчасного діагнозу за допомогою сучасного обладнання. Більш того, часом для завершення діагностики потрібно кілька днів. Тим часом з кожною годиною затримки з постановкою діагнозу сепсис ризик смерті збільшується майже на 8%, як показали попередні дослідження.

«Ми вважаємо, що цей аналіз крові допоможе нам визначати пацієнтів, що входять в групу особливого ризику раніше, ніж будь-які інші методи», – кажуть автори дослідження. Сепсис відбувається той момент, коли власна імунна система організму виходить з-під контролю через реакцію на якусь велику інфекцію. Це призводить до різкого підвищення температури, нудота і блювота, а у важких випадках до пошкодження тканини, мультиорганной недостатності і смерті.

Щороку з сепсисом в різних країнах світу стикається не менше 30 млн чоловік, і навіть в століття антибіотиків ця хвороба вбиває 5 млн осіб щорічно. До половини пацієнтів, які пережили сепсис, страждають від посттравматичного стресового розладу, хронічних болів або порушень в роботі органів, а багатьом доводиться ампутувати кінцівки. Саме тому так важливо розробити надійний і доступний за вартістю метод ранньої діагностики зараження крові.

Комментарии закрыты.