6 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Лікарі визначили найнебезпечніший предмет на кухні

Робота фахівців з Університету Арізони показала: кухонний рушник, яким зазвичай витирають руки, може стати джерелом поширення кишкової палички. За ступенем вмісту небезпечної бактерії кухонний рушник порівняли з унітазом.

Якщо не змінювати і не прати рушники досить регулярно, можна заразитися кишковою інфекцією, – заявили дослідники, підвівши підсумки проекту. В цілому вони вивчили вміст поверхонь 82 кухонних рушників, зібраних зі звичайних будинків в Канаді і США.

Результати цієї експертизи виявилися наступними. Левова частка з числа рушників (89% зразків) містила коліморфние бактерії, які відносяться до класу грамнегативних бактерій, що мають форму паличок, в основному живуть і розмножуються в нижньому відділі травного тракту людини. Чверть рушників (25,6%) відзначилися наявністю кишкової палички.

Багато штамів цієї бактерії в загальному нешкідливі для людини, проте деякі з них здатні виробляти токсин, що викликає сильні коліки і пронос. У важких випадках можливі ураження нирок, крові і центральної нервової системи.

«Багато людей не миють руки ретельно, тому, коли вони витирають їх про рушник, вони фактично втирають в них бактерії. Приблизно через два дні, якщо ви витре обличчя про таке рушник, на вас перекинеться більше кишкових паличок, ніж якщо ви засунете голову в унітаз і натиснете на змив », – повідомили дослідники в статті.

Комментарии закрыты.