10 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Ліки від епілепсії виявилися провокатором хвороби Альцгеймера

Вчені Університету Східної Фінляндії звернули увагу на один з протиепілептичних препаратів – вальпроат натрію. Вони встановили, що його прийом корелює зі значним підвищенням ризику розвитку деменції.

Вальпроат натрію – вельми популярні ліки, що використовуються для профілактики нападів епілепсії. Фінські дослідники виявили, що у вживавших його пацієнтів падала якість пам’яті і інших когнітивних функцій.

«Ми вивчили медичні карти більше 90 000 чоловік, і переконалися: прийом вальпроату натрію на 60% підвищував ризик розвитку деменції», – заявили фінські фахівці.

Симптоматично, що вальпроат натрію і раніше виявляв здатність негативно впливати на інтелект. У Великобританії вчені аналізували когнітивні навички дітей, у матерів яких ще до вагітності виявили епілепсію. Виношуючи плід, ці жінки вживали ліки від судомних нападів.

Коли дітям виповнилося по 7 років, вони пройшли тести учасників з математики, мови та природничих наук. Виявилося, що ті діти, чиї матері під час вагітності приймали вальпроат, показали найгірші результати – на 10,5-13% нижче, ніж учасники, чиї мами пили інші препарати (карбамазепін, ламотриджин) або не приймали ліків зовсім.

Деменція – це синдром, при якому відбувається деградація пам’яті і мислення. У 60-70% всіх випадків до деменції призводить виникла у людини хвороба Альцгеймера, яка розвивається через скупчення в головному мозку білкових структур, що провокують його запалення.

Комментарии закрыты.