25 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

Ліки від гіпертонії можуть вилікувати рак шкіри

Фахівці з США випадково виявили у карведілолу (препарату від гіпертонії і серцевої недостатності) протиракові властивості. Виявляється, ліки здатні захистити клітини від пов’язаного з раком шкіри ушкодження УФ-випромінюванням. Вчені хотіли з’ясувати, чи підвищують карведилол і схожі бета-адреноблокатори ризик розвитку раку, пише Zee News.

Експериментатор випадково оцінив не те, що планувалося, а протиракову активність ліків. Це і стало причиною відкриття. Експеримент показав: карведілол зменшував ризик раку шкіри. Потім дослідники провели експерименти з культурами клітин і мишами. Клітини шкіри і гризунів без шерсті піддавали впливу небезпечного ультрафіолету B (UVB).

Вчені з’ясували, що карведілол захищав ДНК від пошкоджень. Також він перешкоджав загибелі клітин, викликаної UVB. Крім того, у піддослідних тварин, яким давали карведілол після впливу UVB, зменшилися тяжкість і кількість пухлин у порівнянні з мишами, які не отримували препарат. За словами дослідників, карведілол виявився ефективнішим, ніж сонцезахисний крем.

Комментарии закрыты.