13 Июнь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Ліки від малярії допоможуть людям з бічним аміотрофічним склерозом

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) – повільно прогресуюче нейродегенеративне захворювання, при якому відбувається ураження верхніх і нижніх рухових нейронів, що призводить до паралічів і подальшої атрофії м’язів. Дослідники виявили: піриметамін (протималярійних засобів) безпечно і ефективно знижує рівень біомаркери БАС.

Як передає UPI.com, у деяких людей зі спадковою формою БАС є мутація в гені SOD1, через яку підвищується рівень токсичного білка в організмі. У дослідженні взяли участь 32 людини з різними мутаціями в SOD1, пов’язаними з БАС. Фахівці вивчили зразки крові і спинномозкової рідини учасників. Також вчені оцінили силу, рухові функції, якість життя учасників і негативні наслідки.

Дослідження тривало 18 тижнів. Добровольці отримували пириметамин. 24 учасники відвідали фахівців 6 разів. На всі заплановані зустрічі прийшов 21 осіб. Дослідження показало: піриметамін знижував рівень токсичного білка в організмі добровольців. Дослідники відзначають, що прогресування захворювання сповільнилося, хоча переконливих доказів цього отримано не було. За словами вчених, необхідні подальші дослідження.

Комментарии закрыты.