5 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Лікування старості може продовжити життя на 30 років

Деякі дослідники стверджують: потрібно міняти погляди на старість. На їхню думку, лікувати старіння організму можливо точно так же, як сьогодні лікують хвороби.

Вчені пропонують ставитися до старості як до захворювання. Лікування цієї хвороби не зробить людину безсмертною, але продовжити життя на кілька десятків років все ж допоможе, повідомило BBC Future.

На користь такої думки говорять дані останніх наукових відкриттів, які свідчать про те, що біологічне старіння дійсно піддається лікуванню. Досліди на тваринах показали, що тривалість життя можна досить сильно збільшити. Наприклад, під час експериментів застосування відомого ліки від діабету метформіну подовжувало життя у піддослідних гризунів. Випробування на круглих черв’яків продемонстрували, що зміна всього однієї букви в генетичному коді призвело до того, що організми починали жити в два рази довше.

Вчені говорять про те, що такий же принцип маніпулювання якимись фізіологічними процесами з метою уповільнення старіння можливий і щодо людини. Один з найвідоміших у світі фахівців геронтологів, британський дослідник Обрі Ді Грей заявив в інтерв’ю Бі-бі-сі про те, що існують способи, за допомогою яких можливо перемогти основні фактори старіння і тим самим збільшити тривалість життя.

Серед таких факторів вчений назвав втрату клітинами організму здатності швидко відновлюватися, безконтрольне поділ клітин, аномально довгий функціонування клітин всупереч їх життєвого циклу, пошкодження ДНК мітохондрій, накопичення продуктів розпаду всередині клітин і збільшення жорсткості міжклітинної речовини, з яким пов’язана здатність тканин бути еластичними.

Ді Грей зазначив, що в боротьбі з цими чинників може виявитися високоефективним метод терапії стовбуровими клітинами. Більш складним способом є генна терапія, що дозволяє впливати на білки, «відключають» або навпаки «включають» потрібні гени.

«Перерахованих методів недостатньо для того, щоб повністю зупинити старіння, але вони можуть продовжити життя років на 30», – констатував учений.

Комментарии закрыты.