13 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

Любов до вінтажних предметів може довести до зараження сибірською виразкою

Зараз старовинні засоби для гоління на кшталт помазків і небезпечної бритви знову входять в моду. Але мало хто знає, що, зокрема, пензлик-помазок, виготовлений ​​з тваринного волоса, пов’язаний з випадками сибірської виразки на початку минулого століття, пише Live Science.

Дослідники описують кілька сотень випадків сибірки в 1915-1924 роках, пов’язаних з помазками. І переважно випадки фіксувалися серед американських солдатів. У 1921 році в Нью-Йорку було проведено аналіз помазків, що продаються в місті. Виявилося, 78% кистей містили Bacillus anthracis – бактерію, що викликає сибірську виразку. Причина в наступному: з міркувань економії на початку століття волосся тварин перестали дезінфікувати.

І, хоча в наші дні ризик зіткнутися з сибіркою низький, експерти закликають з обережністю використовувати кисті, зроблені з необробленого волоса тварин. З волосків спори сибірської виразки можуть потрапити прямо в пори шкіри. У групі підвищеного ризику знаходяться люди, які купують вінтажні кисті, які нехай навіть і не використовувалися раніше. При цьому спроби продезінфікувати кисті вдома краще залишити. Щоб дезінфекція спрацювала, потрібні спеціальні умови і застосування токсичних речовин.

Комментарии закрыты.