23 Май 2017 - Новини    Комментарии отключены

Люди здатні відчувати запах хвороби, показало дослідження

Вчені з Каролінського інституту стверджують: в процесі еволюції люди навчилися вловлювати ледь помітні ознаки хвороб, в тому числі зміни запаху тіла. Це допомагає уникнути зараження смертельними захворюваннями. До такого висновку фахівці прийшли в ході нового дослідження, повідомляє The Daily Mail.

Дослідники ввели здоровим добровольцям бактерії, які активували імунну систему. Після цього в учасників з’явилися ознаки хвороби, які в основному не можна було помітити відразу. Інша група добровольців отримала плацебо. Через дві години вчені зібрали зразки запаху тіла і сфотографували обличчя всіх учасників. Запахи і фото попросили оцінити третю групу людей. Цим людям також зробили МРТ.

Фахівці з’ясували: запах тіла і фото хворих учасників подобалися людям менше. Ще вчені спробували пред’явити учасникам фотографії здорових людей із зразками запаху тіла хворих. При такому розкладі люди на фото здавалися добровольцям менш привабливими. Сканування мозку показало, що запах тіла хворих людей викликав в мозку добровольців мультисенсорну нюхову реакцію.

Комментарии закрыты.