6 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Мігрень виявилася розплатою за життя в холодному кліматі

Вченим з Німеччини вдалося визначити ген, який робить жителів північних країн більш схильним до нападів головного болю.

Напади мігрені можуть мати різні причини: стрес, гормональні зміни, певні продукти харчування – повідомляє преса. Однак детально багато механізмів не вивчені. Вчені з Інституту еволюційної антропології ім. Макса Планка (Лейпциг, Німеччина) вдалося визначити, як і чому у людей з’явилися головні болі в формі нападів. Детально про дослідження повідомляє журнал PLOS Genetics.

Фахівці з’ясували, що генетичний варіант, пов’язаний зі здатністю адаптуватися до змін клімату, також викликає у людей схильність до мігрені. Поширення цього гена відбулося після того, як предки сучасної людини покинули Африку близько 50 тис. Років тому і перебралися в зону більш холодного клімату. Ген дав переваги для пристосування в нових природних умовах, але приніс з собою і неприємності – напади мігрені.

Йдеться про гені TRPM8, який містить будівельний план рецептора холоду. За останні 25 тис. Років відповідний варіант гена значно поширився у людей, що живуть в Європі. Якщо у вихідців з Нігерії він представлений лише в 5% випадків, то в Фінляндії його носіями є 88% всіх жителів.

Комментарии закрыты.