10 Октябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Міське повітря заражає чоловіків на рак

Проживання в містах, заповнених смогом, збільшує ризик розвитку пухлин порожнини рота у чоловіків на 40%. До такого висновку прийшли дослідники з Каліфорнії.

Вчені каліфорнійського Quest Diagnostics Nichols Institute встановили, що забруднення повітря збільшують ймовірність представників сильної статі зіткнутися з раком порожнини рота. На думку дослідників, схильні до високого рівня шкідливих часток від заводів і фабрик, а також вихлопних газів чоловіки на 40% частіше хворіють цим видом раком. Останнім часом в країнах, великі міста яких страждають від смогу, стали відзначатися підвищені показники захворюваності на рак порожнини рота. Особливо високі показники відзначаються в державах Південно-Східної Азії, які переживають промисловий бум.

МедікФорум нагадує, що традиційними факторами ризику цих пухлин вважаються куріння, вживання спиртних напоїв, а також пережовування бетеля – комбінації горіхів і листя однойменної рослини. До факторів ризику відноситься також вплив важких металів і викиди хімічних підприємств. Але каліфорнійські вчені стверджують, що вперше пов’язали кількість тонких частинок в атмосфері з раком порожнини рота. Вони вважають, що ключовим фактором є що міститься в повітрі високий рівень озону, який вважається ключовим компонентом міського смогу.

В ході дослідження вчені спостерігали за рівнем забруднення повітря в різних містах Тайваню, кількістю пухлин, показниками здоров’я населення і базою даних страхових компаній, що забезпечують оплату лікування громадян. Вони проаналізували показники самих різних забруднювачів, включаючи окис вуглецю, окис азоту, двоокис азоту, озон і двоокис сірки, виміряні в 2009 році на 66 точках Тайваню. Після цього вчені зіставили записи за станом здоров’я майже півмільйона чоловіків у віці від 40 і старше, які показали прямий зв’язок між забрудненням повітря і раком порожнини рота.

Комментарии закрыты.