25 Март 2017 - Новини    Комментарии отключены

Морські їжаки підказали, як швидко виростити нові кістки

Щорічно у всьому світі проводиться більше 2 мільйонів процедур, спрямованих на лікування переломів, дефектів кісток після травм або хвороб. Кісткова тканина – другий найбільший часто пересаджуваний матеріал після крові, пише News-medical.net. І нова розробка повинна значно підвищити шанси на успішний результат процедур.

Був створений матеріал з голок морського їжака. Вийшов унікальний розкладаючийся кістковий каркас, який вже протестували на тваринах. Медики по-різному справляються з дефектами кісток. Матеріал, який замінює кісткову тканину, може видобувиться з тіла пацієнта, з донорського організму, синтетичного або природного матеріалу. Але всі ці методи мають свої обмеження.

Наприклад, біокераміка (гідроксиапатит) використовується в якості каркаса для кісток. Однак даний матеріал досить крихкий і може відколюватися по шматках. Шматки потрапляють в м’які тканини і викликають запалення. А ось природні матеріали на зразок голок морського їжака мають великі переваги. Вони пористі і одночасно дуже міцні.

Вчені звернулися до гідротермальної реакції, перетворивши голки в біорозкладні магнійзаміщені трикальційфосфатні каркаси. При цьому була збережена початкова пориста структура голок. Ці каркаси можна спокійно нарізати і свердлити. Тести на кроликах і собаках показали: клітини кісток і поживні речовини легко проходили через пори в каркасі, сприяючи формуванню кісткової тканини. Каркас, що важливо, легко розкладався в міру того, як його заміщає нова кістка.

Комментарии закрыты.